Tel.: (8-37) 323670
Informacijos ir produktų paieška
Tel.: (8-37) 323670
Pradinis Straipsniai

Straipsniai

Kūdikių maitinimas krūtimi yra kertinis mamos ir vaiko bendravimo pagrindas. Dažnas, artimas judviejų kontaktas veikia raminančiai, padeda greičiau užmegzti ir palaikyti glaudžius tarpusavio ryšius, geriau vienam kitą pažinti. Kūdikio maitinimas krūtimi palankiai veikia mažylio asmenybės raidą, o ilgai žindanti mama geriau supranta savo vaiką, jaučia jo poreikius ir emocijas.

Šiandien dauguma moterų žino ir supranta, kad kūdikį geriausia maitinti krūtimi. Kai kurioms moterims tai daryti yra lengva nuo pat pradžių. Tačiau kitoms maitinti krūtimi, kaip ir kiekvieno kito įgūdžio, reikia mokytis, tam, kad maitinti sektųsi, joms gali prireikti daugiau praktikos.

Motinos pienas - pats geriausias natūralus kūdikio maistas, kuris pirmąjį pusmetį patenkina visus jo mitybinius poreikius. Jame yra visų kūdikio augimui ir vystymuisi reikalingų medžiagų, kurias organizmas lengvai pasisavina.

Šiuolaikinės technologijos gali beveik viską: seniausiai sukurtos natūralų skonį ir aromatą „pamėgdžiojančios" molekulės, kurių mūsų skonio receptoriai neatskiria nuo natūralių, tačiau lig šiol nesukurtas, rodos, toks paprastas produktas - visavertis mamos pieno pakaitalas. Nors dabar gaminama gausybė kūdikių mišinėlių, kurie atitinka kūdikio energinius poreikius, praturtinti vitaminais, mineralais ar prebiotikais, visgi specialistai vieningai sutaria, kad mamos pienelis – idealiausias maistas kiekvienam pusės metų amžiaus nesulaukusiam kūdikiui ir svarbiausias mitybos produktas mažyliams iki vienerių metų amžiaus.

Visi AVENT gaminiai sukurti tam, kad paremtų bet kokį kūdikį pagimdžiusios mamos pasirinkimą- nesvarbu, kaip ji maitina savo kūdikį - ar iš krūties, ar nutrauktu mamos pienu, ar pieno mišiniu.

Ilgus amžius žmonija stengėsi išvengti infekcinių ligų, pasiglemžiančių nesuskaičiuojamą daugybę gyvybių. Tačiau tik atradus plika akimi nematomą mikrobų pasaulį, pavyko išaiškinti tikrąsias užkrečiamų ligų priežastis. Mokslininkai kūrė vis tobulesnes dezinfekcijos ir aseptikos priemones, vienas po kito atsirado efektyvūs antibiotikai ir kiti chemoterapiniai vaistai, padedantys įveikti ligos sukėlėjus. Metų metus mikrobus naikinančios priemonės buvo naudojamos medicinoje ir buityje. Deja, mūsų dienomis stebimas priešingas reiškinys - dėl sterilios švaros ir besaikio mikrobus naikinančių chemikalų naudojimo atsirado naujų problemų: ėmė sparčiai daugėti alergiškų vaikų, padidėjo aplinkos užterštumas, išsivystė žinomiems antibiotikams atsparių mikroorganizmų ir pan. Mokslininkai ir gydytojai perspėja, jog tai pakankamai grėsminga. Dėl šios priežasties pastaraisiais metais stebimas atvirkščias reiškinys: vis daugėja žmonių, kurie, ieškodami natūralumo, tarsi, atsigręžė atgal.

Naujagimystės periodas ypatingas - kūdikis turi priprasti prie naujos, visai nepažįstamos, paslaptingos namų aplinkos. Jis lengvai pažeidžiamas nepalankių aplinkos veiksnių.

Kūdikiui geriausias maistas - mamos pienas. Kiekviena pagimdžiusi moteris nori ilgai ir sėkmingai žindyti savo kūdikį.

Sveikas naujagimis iškart po gimimo yra labai alkanas. Jau gimdymo palatoje jis pamaitinamas - žįsdamas gauna pirmuosius mamos priešpienio lašus.

Jaunai mamai pagelbėti sukurta nemažai naudingų buities prietaisų ir pažangios technikos. Tačiau greičiausiai pirmąją vietą būtinųjų prekių sąraše užima pientraukiai.

Jūs – jauna mama, perskaitėte daugybę knygų, vadovų ir žurnalų. Nusprendėte, kad naujagimį maitinsite krūtimi, nes nėra geresnio maistelio už motinos pieną.

Maitinimas krūtimi – svarbus darbas ir jį mamai reikia išmokti. Vienas svarbus šio darbo įgūdis yra teisingai nusitraukti pieną. Kodėl reikia jį nusitraukti? Ogi kad būtų ištuštintos pieno liaukos. Kartais tai būna gyvybiškai svarbu. Panagrinėkime šiuos atvejus.

Išmokyti vaiką naudotis šaukštu ir puodeliu – didelis žingsnis į priekį, tačiau šis jaudinantis darbas reikalauja daug triūso. Daugelis mažylių stebėtinai konservatyvūs ir nė už ką nesutinka valgyti savarankiškai. Užduotis Nr. 1 – sudominti užsispyrėlį!

Kaip įpratinti vaiką ramiai, be „ožiukų" užmigti? Tikriausiai nėra tėvų, kurių nedomintų atsakymas į šį klausimą...

Greičiausiai visos mamos žino, kad mažyliai iki pusės metų retai išmiega visą naktį ramiai. Kaip mes gražiai beįsivaizduotumėme gražią lovytę su saldžiai joje parpiančiu mažyliu, tikrovė viską greitai sustato į vietas. Paprastai mažyliai sunkiai užmiega, dažnai pabunda, verkia, blaškosi per miegus ir apskritai mamos rankos jiems labiau patinka nei jų jauki lovytė. Vieni mažyliai mėgsta, kai juos supa (geriau rankose, kai dainuojama lopšinė), kitiems naktį prabunda apetitas ir jie pasirengę valgyti kone kas valandą. Jauni tėveliai neišsimiega, nervinasi ir pavydžiai žvelgia į svetimus vaikučius – galbūt jie naktį ramesni? Pabandykime pakeisti situaciją.

Šiuolaikiniai mamos ir tėčiai taip priprato prie didžiulio vaiko priežiūros priemonių arsenalo, kad jau nė neįsivaizduoja, kaip reikėtų auginti vaiką be jų. Tuo tarpu beveik visi šie puikūs išradimai atsirado ne taip seniai – XIX amžiuje.

 • catalog

  Atsisiųskite „Philips Avent" katalogą

  Atsisiųskite mūsų motinoms bei kūdikių priežiūrai skirtų gaminių PDF formato katalogą.

  „Philips Avent" katalogas (PDF)

 • shoppingplanner

  Visada greta savo kūdikio

  Mūsų garso kūdikio stebėjimo įrenginiai. Patikimiausias būdas išgirsti savo kūdikį. Mūsų išmanusis kūdikio stebėjimo įrenginys - Jūsų ryšys su kūdikiu, kar ir kur bebūtumėte. Mūsų vaizdo kūdikio stebėjimo įrenginiai - būdas stebėti ir girdėti kūdikį. Daugiau informacijos

 • healthcare

  Klinikiniai tyrimai

  Mūsų sveikatos priežiūros profesionalams skirtame tinklapyje pateikiama mokymo medžiaga ir klinikinių tyrimų - nuo maitinimu krūtimi iki pradėjusių vaikščioti vaikų maitinimo - rezultatai.


  Apsilankykite tinklapyje „Healthcare Professional"

 • involved

  Užsisakykite „Philips Avent" naujienlaiškį

  Padėkite mums sukurti būsimus „Philips AVENT" gaminius


  Užsisakyti naujienlaiškį

Esolution by INFOSAUGA
 

Šios svetainės veikimui ir lankytojų statistikai užtikrinti Jūsų įrenginyje įrašomi slapukai (angl. cookies).
Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Mūsų privatumo politika.