Tel.: (8-37) 323670
Informacijos ir produktų paieška
Tel.: (8-37) 323670
Pradinis Straipsniai Kūdikių maitinimas

Kūdikių maitinimas

Kūdikių maitinimas krūtimi yra kertinis mamos ir vaiko bendravimo pagrindas. Dažnas, artimas judviejų kontaktas veikia raminančiai, padeda greičiau užmegzti ir palaikyti glaudžius tarpusavio ryšius, geriau vienam kitą pažinti. Kūdikio maitinimas krūtimi palankiai veikia mažylio asmenybės raidą, o ilgai žindanti mama geriau supranta savo vaiką, jaučia jo poreikius ir emocijas.

Kad neištiktų nesėkmė.

Beveik visos mamos gali maitinti krūtimi, o pieno susidarymą ir išsiskyrimą trikdančių ligų pasitaiko be galo retai. Laktaciją reguliuoja hormonas prolaktinas, kurio išsiskyrimą skatina krūtų stimuliacija. Paprastai kalbant, pieno gamybą gali paskatinti dažnesnis kūdikio maitinimas krūtimi. Tik pirmomis savaitėmis moteris jaučia stiprų (ir skausmingą) krūtų prisipildymą, vėliau, hormoninei sistemai persitvarkius, pienas gaminasi nuolat ir nedideliais kiekiais. Geriausia, ką moteris gali padaryti – leisti ritmą reguliuoti kūdikiui, tai yra, žindyti pagal mažylio poreikį. Tuomet jis pieno gaus tiek, kiek jam tuo metu reikia.

Tačiau tam tikrų, su žindymu susijusių problemų neišvengia daugelis moterų, ypač auginančių pirmagimį. Devynios iš dešimties žindyvių gali patvirtinti, jog viena didžiausių natūralaus žindymo „bėdų" – skausmingi krūtų spenelių pažeidimai, įtrūkimai, kuriuos išgydyti gana sudėtinga. Mamos ir kūdikio sveikata besirūpinantys specialistai tvirtina, jog dėl nugraužtų spenelių kaltas netaisyklingas kūdikio žindymas. Todėl kiekviena mamytė turi kuo anksčiau išmokyti naujagimį taisyklingai žįsti. O jei nutinka taip, kad kūdikis "nugraužia" spenelius, jokiu būdu neatsisakyti natūralaus žindymo, nes rečiau žindant laktacija mažėja. Pagrindinė užduotis – spenelių gydymas. O kol jie įtrūkę, skausmingi ar jautrūs gali padėti specialūs antspeniai. Antspeniai Philips AVENT pagaminti iš popieriaus plonumo minkšto bekvapio silikono ir maitinimo krūtimi metu saugo suskilinėjusius spenelius. Speciali peteliškės forma pasirinkta tam, kad kūdikis galėtų priglusti prie krūties. Tuomet jis užuodžia mamos odos kvapą ir žįsdamas skatina pieno susidarymą. Naudojant tokius antspenius kūdikis nepraranda jau susiformavusių žindimo įgūdžių, o speneliams užgijus, jį galima toliau ilgai ir sėkmingai žindyti. Įsigyti galima dviejų dydžių antspenių: standartinių ir mažų.

Siekiant greičiau išgydyti skausmingus spenelius, tarp žindymų juos rekomenduojama tepti specialiu Philips AVENT raminamuoju kremu speneliams. Šio kremo sudėtyje nėra jokių dažiklių, konservantų ir kvapiųjų medžiagų. Todėl prieš kūdikio maitinimą jo net nereikia nuvalyti.

Kuo anksčiau išmokykite tinkamai žįsti krūtį.

Maitinimas krūtimi – ankstyvas mamos ir naujagimio kontaktas. Idealu, jei galima ką tik pasaulį išvydusį mažylį iš karto priglausti prie krūties. Kuo anksčiau pavyks pirmąjį kartą pažindyti mažylį, tuo greičiau jis išmoks taisyklingai čiulpti krūtį.

Jei krūtis yra pilna ir naujagimis negali apžioti spenelio, truputį pieno reikėtų nutraukti. Naujagimį reikia priglausti prie mamos kūno, kad jo lūputės būtų ties speneliu. Mažylį žindyti galima gulint ar sėdint. Pasirinkite pačią patogiausią žindymo padėtį. Prieš pradedant maitinti, krūtį reikia paimti į delną tarp keturių pirštų: iš apačios ir nykščio iš viršaus arba tarp smiliaus ir didžiojo piršto. Pirštai neturi būti arti spenelio. Speneliu paliečiamos mažylio lūpos ir jam prasižiojus, kūdikis priglaudžiamas prie krūties. Reikia stengtis, kad mažylio burnoje būtų krūties spenelis ir visas pigmentinis laukelis aplink jį. Jei vaikutis suims tik spenelį, pienas nustos tekėti ir, siekdamas pasisotinti, mažylis dantenomis sužalos spenelį.

Taisyklingai prie krūties laikomas naujagimis pieną čiulpią tyliai, ramiai. Tuo tarpu žindyvė nejunta krūties spenelio spaudimo ir skausmo.

Žindymą galima nutraukti, kai mažylis prasižioja ir švelniai įkišus mažąjį pirštą į mažylio burnytę lūpų kampe.

Visuomet reikia maitinti iš vienos krūties, kol ji ištuštės. Po to mažyliui galima pasiūlyti kitą krūtį. Kitą maitinimą reikia pradėti iš kitos krūties.

Žindymas ir emocijos.

Sėkmingas ir ilgalaikis maitinimas krūtimi priklauso ir nuo mamos emocinės būklės. Nervinė įtampa, baimė, nuovargis, ramybės stoka gali sutrikdyti pieno tekėjimo refleksą. Šis refleksas "įsijungia" mažyliui pradėjus žįsti krūtį. Paprastai šis refleksas būna toks stiprus, kad maitinant iš vienos krūties, iš kitos krūties taip pat teka pienas. Kad neprarasti iš kitos krūties besiskiriančio pienelio, galima naudoti specialius Philips AVENT krūtų gaubtus. Tai ypač minkšti pieno rinkikliai, nešiojami liemenėlės viduje tekančiam pienui surinkti. Surinktą pienelį tereikia perpilti į vienkartinius indelius ir užšaldyti.

Net ir tuomet, kai mama nežindo kūdikio, iš krūtų išsiskiria šiek tiek pieno, ypač jei krūtys perpildytos. Jam sugerti labai patogu naudoti specialius liemenėlės įklotus. Atsižvelgiant į individualius poreikius, galima naudoti vienkartinius arba daugkartinius liemenėlės įklotus. Philips AVENT vienkartiniai liemenėlės įklotai patikimai apsaugo drabužius nuo besisunkiančio pieno ir tuo pačiu leidžia odai laisvai kvėpuoti, padeda išvengti spenelių jautrumo. Išoriniame vienkartinių įklotų paviršiuje esanti juostelė neleidžia jam slankioti. Philips AVENT daugkartinius liemenėlės įklotus galima skalbti ir džiovinti rankomis arba skalbimo mašinoje. Vidinis daugkartinių įklotų sluoksnis turi medvilninį pamušalą, o jų vidus užpildytas skystį sugeriančiu kamšalu, kuris sulaiko drėgmę toliau nuo odos nepralaidžiame sluoksnyje.

 • catalog

  Atsisiųskite „Philips Avent" katalogą

  Atsisiųskite mūsų motinoms bei kūdikių priežiūrai skirtų gaminių PDF formato katalogą.

  „Philips Avent" katalogas (PDF)

 • shoppingplanner

  Visada greta savo kūdikio

  Mūsų garso kūdikio stebėjimo įrenginiai. Patikimiausias būdas išgirsti savo kūdikį. Mūsų išmanusis kūdikio stebėjimo įrenginys - Jūsų ryšys su kūdikiu, kar ir kur bebūtumėte. Mūsų vaizdo kūdikio stebėjimo įrenginiai - būdas stebėti ir girdėti kūdikį. Daugiau informacijos

 • healthcare

  Klinikiniai tyrimai

  Mūsų sveikatos priežiūros profesionalams skirtame tinklapyje pateikiama mokymo medžiaga ir klinikinių tyrimų - nuo maitinimu krūtimi iki pradėjusių vaikščioti vaikų maitinimo - rezultatai.


  Apsilankykite tinklapyje „Healthcare Professional"

 • involved

  Užsisakykite „Philips Avent" naujienlaiškį

  Padėkite mums sukurti būsimus „Philips AVENT" gaminius


  Užsisakyti naujienlaiškį

Esolution by INFOSAUGA