Tel.: (8-37) 323670
Informacijos ir produktų paieška
Tel.: (8-37) 323670
Pradinis Straipsniai Mamos pienelis – pats geriausias

Mamos pienelis – pats geriausias

Motinos pienas - pats geriausias natūralus kūdikio maistas, kuris pirmąjį pusmetį patenkina visus jo mitybinius poreikius. Jame yra visų kūdikio augimui ir vystymuisi reikalingų medžiagų, kurias organizmas lengvai pasisavina.

Su mamos pienu dar nesustiprėjęs mažylio organizmas gauna jo imuninę sistemą palaikančių elementų. Kiekvieno maitinimo metu mažylis su mamos pienu gauną tam tikrą dozę jo organizmo atsparumą didinančių medžiagų: baltųjų kraujo kūnelių, antikūnų, stabdančių bakterijų ir virusų dauginimąsi. Jos apsaugo sparčiai augantį vaikutį nuo daugelio ligų sukėlėjų, toksinų ir alergenų.

Mamos pienu maitinami kūdikiai yra atsparesni, rečiau serga, o susirgę lengviau ir greičiau pasveiksta. Pakankamai ilgai natūraliai maitintas vaikas būna sveikesnis ne tik kūdikystėje, bet ir vyresniame amžiuje. Pirmąjį mažylio gyvenimo pusmetį mamos pienas patenkina visus kūdikio poreikius.

Motinos pieno sudėtis.

Motinos pienas unikalus. Jo sudėtyje yra daugiau kaip 400 įvairiausių medžiagų, naudingų augančiam mažyliui. Joks kitas mamos pieno pakaitalas negali prilygti pieno sudėčiai, kurią gamina motinos organizmas. Mamos pienas skirstomas į priešpienį ir brandų pieną.

Priešpienis — tai pirmasis motinos pienas, atsiradęs po kūdikio gimimo. Jis — ypatingai svarbus pirmosiomis kūdikio gyvenimo dienomis. Priešpienyje gausu vitaminų, augimo faktorių ir antikūnių. Priešpienyje esančios epidermio augimą skatinančios medžiagos, kurios svarbios kūdikio žarnyno vystymuisi ir apsaugai nuo kenksmingų veiksnių. Kita itin svarbi medžiaga – antikūnai, kurie suaktyvina organizmo imuninę sistemą, apsaugo mažylį nuo įvairių ligų.

Brandus pienas pradeda gamintis maždaug 9-10 parą po kūdikio gimimo. Brandaus pieno sudėtis išlieka panaši visą maitinimo laikotarpį. Brandaus pieno sudėtis skiriasi nuo priešpienio, tačiau, jo vertė kūdikiui yra nemažesnė. Pienas praturtintas hormonais, kurie reguliuoja gyvybiškai svarbių organų veiklą. Kūdikis kartu su motinos pienu gauna imuninių medžiagų, kurios kūdikį saugo nuo virusų ir bakterijų.

Mamos pienas bei jos sudėtis gali kisti. Tai įtakoja keletas faktorių:

 • Kūdikio amžius. Nustatyta, kad priešlaikinį gimdymą patyrusių moterų piene gaminasi didesnis kiekis baltymų.
 • Maitinimo pradžia ir pabaiga. Dažniausiai, maitinimo pradžioje mamos pienas būna skystesnis, o pabaigoje — riebesnis, skirtas pasisotinimui.
 • Maitinimo intervalai. Mamos pieno sudėtis gali priklausyti nuo maitinimo tvarkaraščio, paros ritmo.
 • Motinos menstruacinis ciklas, nėštumas.
 • Didelės reikšmės motinos pieno sudėčiai turi mamos mityba prieš nėštumą, nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu.

Motinos mityba.

Motinos mityba yra vienas pagrindinių faktorių, lemiančių pieno sudėtį ir jo gaminimąsi. Tam, kad mamos pienas atitiktų kūdikio poreikius žindyvė turi rūpintis savo maisto racionu. Mama, maitinanti kūdikį, turėtų valgyti įvairų, ekologišką ir šviežią maistą. Maitinančioms patartina vengti alergizuojančių, aštrių, itin riebių ar rūkytų patiekalų. Gerai pieno gamybai labai svarbus pakankamas skysčių kiekis. Visą maitinimo laikotarpį patartina stebėti kaip vartojami maisto produktai veikia kūdikio veiklą. Jei pastebima pakitimų, būtina atkreipti į tai dėmesį ir pakoreguoti vartojamą maistą. Motinos pieno kokybei ir kūdikio sveikatai kenkia žalingi įpročiai, kaip rūkymas ir alkoholiniai gėrimai, todėl bent jau maitinimo laikotarpiu būtina jų atsisakyti.

Motinos pieno privalumai.

Imuninė apsauga. Mamos pieną sudaro baltieji kraujo kūneliai, oligosacharidai, lipidai, laktoferinas, imunoglobulinai ir daug kitų medžiagų, kurios formuoja ir stiprina kūdikio imuninę sistemą.
Augimo skatinimas. Pienas gausus imunomoduliatorių ir nukleotidų, kurie skatina greitą vaikelio augimą.
Mitybos pagrindas. Mamos pienas yra pagrindinis maisto šaltinis, kuriame gausu riebalų, baltymų, vitaminų, mineralų ir angliavandenių. Motinos piene esantys virškinimo fermentai ir hormonai garantuoja tinkamą žarnyno ir skrandžio veiklą.

 • catalog

  Atsisiųskite „Philips Avent" katalogą

  Atsisiųskite mūsų motinoms bei kūdikių priežiūrai skirtų gaminių PDF formato katalogą.

  „Philips Avent" katalogas (PDF)

 • shoppingplanner

  Visada greta savo kūdikio

  Mūsų garso kūdikio stebėjimo įrenginiai. Patikimiausias būdas išgirsti savo kūdikį. Mūsų išmanusis kūdikio stebėjimo įrenginys - Jūsų ryšys su kūdikiu, kar ir kur bebūtumėte. Mūsų vaizdo kūdikio stebėjimo įrenginiai - būdas stebėti ir girdėti kūdikį. Daugiau informacijos

 • healthcare

  Klinikiniai tyrimai

  Mūsų sveikatos priežiūros profesionalams skirtame tinklapyje pateikiama mokymo medžiaga ir klinikinių tyrimų - nuo maitinimu krūtimi iki pradėjusių vaikščioti vaikų maitinimo - rezultatai.


  Apsilankykite tinklapyje „Healthcare Professional"

 • involved

  Užsisakykite „Philips Avent" naujienlaiškį

  Padėkite mums sukurti būsimus „Philips AVENT" gaminius


  Užsisakyti naujienlaiškį

Esolution by INFOSAUGA